گالری, نور پردازی

نورپردازی سقف کشسان

انواع نورپردازی سقف کشسان :

نورپردازی در سقف کشسان از عوامل مهم در زیبایی سقف و محیط به حساب می آید. سقف کشسان پیروکس با امکان نورپردازی به روش های مختلف، جلوه ی زیبایی را به محیط شما می‌بخشد. این سقف از ویژگی های مختلفی برخوردار بوده که با نورپردازی صحیح جذابیت آن دوچندان میشود. به سخن دیگر، نورپردازی تکمیل کننده ی زیبایی سقف های کشسان است. اگر شما هم مایل به انجام یک نورپردازی زیبا و چشم نواز برای سقف کشسان منزل یا محل کار خود هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت نورپردازی در سقف کشسان:

امروزه نورپردازی متناسب و بجا، از مهم ترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی به شمار می رود. نورپردازی فقط به نما و فضای کلی خلاصه نمی‌شود. و با انتخاب متناسب نور برای هرکدام از قسمت های خانه یا محل کار،می توان بر جذابیت و زیبایی محیط افزود و آرامش فضا را دوچندان کرد.

سقف کشسان پیروکس، در کنار تنوع در رنگ و طرح به شما این امکان را می‌دهد که با نورپردازی متنوع و متناسب، محیط اطراف خود را از هر حیث به فضایی خاص و جذاب مبدل کنید. شایان ذکر است انتخاب نورِ متناسب با طرح سقف بطبع بر جلوه و نمای سقف خواهد افزود و زیبایی های آن را چشم نوازتر خواهد کرد.
ازین رو این نوع سقف ها و نورپردازی منحصر بفرد آنها، برای آن دسته از افرادی که به دنبال جلوه های متفاوت و چشم نواز برای محل کار و زندگی خود هستند انتخاب مناسب و رضایت بخشی خواهد بود.

جهت دریافت کاتالوگ پیروکس اینجا کلیک کنید.

روش های نورپردازی سقف کشسان :

همانطور که گفته شد سقف کشسان پیروکس دارای تنوع در رنگ و طرح است. از این رو، نورپردازیِ متناسب و هماهنگ با طرح، یک فاکتور ویژه و بااهمیت در اجرای سقف کشسان محسوب می‌شود.
سقف کشسان پیروکس علاوه بر تنوع در طرح و رنگ، از نظر نورپردازی نیز متنوع است. هر کدام از انواع نورپردازی ها دارای ویژگی های منحصر به فرد بوده و سقف و محیط شما را متمایز و جذاب میکند.

  • نورپردازی روکار ( up light) :

این نوع از نورپردازی سقف کشسان، همانطور که از اسمِ آن پیداست، نورپردازی قابل مشاهده بوده و در بیرونِ سقف نصب میگردد. انواع لوسترها و چراغ ها، لاین نوری روکار، انواع آویزها و…. در این نوع از نورپردازی سقف کشسان استفاده میگردد. این روش نورپردازی آسان تر از روش های توکار بوده و بطبع بیشتر مورد توجه است.

لوسترها یکی از پرطرفدارترین انواع نورپردازی سقف کشسان بوده و کارایی بالایی دارند. سهولت در اجرای نورپردازی با لوستر باعث شده که همواره مورد توجه قرار بگیرد. همچنین تنوع در طرح و اندازه، دیگر مزیت لوسترها است که به شما امکان را می‌دهد بر تنوع و جذابیت نورپردازی سقف کشسان و محیط خود بیافزایید.

از دیگر روش های نورپردازی روکار برای سقف کشسان پروکس، نورپردازی کریستال کوارسکی است. این شیوه نورپردازی با استفاده از چراغ های کریستال کوارسکی اجرا میشود. چراغ ها کوارسکی حجم بالایی از نور را ایجاد میکنند و بطور معمول بر روی پارچه های غیر نور گذر سقف کشسان پیروکس مانند پارچه های لاکر نصب میشوند. نورپردازی کریستال کوارسکی برای ایجاد طرحِ شب و ستاره ها در محیط های مختلف بسته به سلیقه افراد قابل اجراست.
لازم به ذکر است نورپردازی کریستال کوارسکی بسیار مقاوم در برابر رطوبت است و همچنین مصرف انرژی بسیار پایینی نیز دارد. از این رو این نوع نورپردازی، مناسب ترین گزینه برای محیط های مرطوب از قبیلِ استخر و سرویس های بهداشتی و… است.

جهت دریافت کاتالوگ پیروکس اینجا کلیک کنید.

یکی دیگر از پرکاربردترین انواع نورپردازی روکار سقف کشسان پیروکس ، هالوژن ها می باشند. هالوژن ها در بافت سقف نصب می‌گردند اما با توجه به نمایان بودن منبع نوری از انواع نورپردازی روکار به شمار می روند. این نوع از نورپردازی، لامپ های رشته ای در رنگ های متنوع هستند. لامپ های هالوژن به وسیله ی یک نگه دارنده بنام براکت روی سقف اصلی تعبیه می شوند.

  • نورپردازی از کنار Side Light

    این نوع از نورپردازی بوسیله ی فیبرهای نوری اجرا می شود. با توجه به آنچه گفته شد سقف های کشسان پیروکس دارای تنوع در رنگ و طرح هستند. و طرح ها و نقش های زیبا بر روی پارچه pvc قابل اجراست. با نورپردازی در اطراف پارچه سقف کشسان می‌توان جلوه و چشم نوازی  طرح و نقش سقف را چندین برابر نمود.

از آنجایی که این نوع نورپردازی نور کمی را ایجاد می‌کند ، از آن در حاشیه و اطراف سقف کشسان استفاده می شود. این نورپردازی روشی کم مصرف بوده و کاربرد فیبرنوری به عنوان نورپردازی ساید لایت، غالبا برای حالت آسمان شب و شبیه سازی ستاره ها می باشد. در نورپردازی ساید لایت سقف کشسان فیبرهای نوری بطور معمول در فاصله 25 سانتی متری از سقف قرار می گیرند. فاصله لامپ ها از یکدیگر 15 سانتی متر بوده و حالتِ استانداردِ فاصله از لبه ها نیز 7 سانتی متر است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *