دکوراسیون

انواع پوستر دیواری

در این مطلب می خواهیم درباره ی پوسترهای دیواری ، انواع آن ها و کاربردها و نحوه استفاده آن ها در فضاهای مختلف صحبت کنیم.شما بعد از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که در چه جا و مکانی ، چه نوع پوستر دیواری و با چه کیفیتی خریداری و استفاده کنید.در طراحی دکوراسیون داخلی هر مکان ، برای انتخاب و اجرای هرکدام از محصولات دکوراسیون داخلی اعم از کف ، سقف و دیوار باید اطلاعاتی در آن زمینه داشته باشیم.یکی از فضاهایی که می توان آن را به هر نحو مورد نظر دکور و تزیین کرد دیوارها هستند.دیوارها حایل و حریم امن اماکن مختلف می باشند که دارای انواع داخلی و خارجی هستند که برای دکور هرنوع از آن ها می توان از محصولان گوناگون دکوراسیون داخلی اعم از انواع کاغذدیواری ها ، پوسترهای دیواری معمولی و سه بعدی(3D) ، انواع دیوارپوش های MDF و PVC ، انواع رنگ ها و سایر محصولات بهره برد.حال اینکه با توجه به نحوه کاربری و استفاده هر فرد یا گروه از آن فضا ، استفاده از هر یک از محصولات گفته شده و مهمتر از آن نحوه اجرای حرفه ای و بی نقص آن ها می تواند یک فضای دلنشین و زیبا برای کاربران آن به وجود آورد.

پوستر دیواری سه بعدی

پوستر دیواری یکی از محصولات محبوب در سالهای اخیر است که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است و بخاطر سه بعدی بودن و گوناگونی و تنوع طرح و رنگ آنها، طرفداران زیادی پیدا کرده است.اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد تغییر و تحول دکوراسیون داخلی خانه یا دفتر کار خود را دارید، اما مایل نیستید که بودجه بالایی را فعلا به این کار اختصاص دهید، انتخاب و خرید پوستر دیواری یا کاغذ دیواری پوستری این فرصت را به خوبی برای شما مهیا میکند. پوسترهای دیواری بدون خرید مبلمان و یا عناصر دکوری جدید میتوانند تغییر شگرف و چشم گیری بر دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کارتان داشته باشد.

نیاز استفاده از پوسترهای دیواری

یک دیوار را تصور کنید. برای پوشاندن سطح این دیوار و زیباسازی آن به صورت همزمان، چندین راه مختلف وجود دارد. هر یک از این راه و روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال، شما می توانید آن را رنگ بزنید و برای تنوع بیش تر از چند رنگ در کنار هم استفاده کنید، اما رنگ در نهایت ساده ترین شکل را به دیوار می دهد.

همچنین می توانید با کمک دیوارپوش به سطح دیوار بعد دهید، اما دیوارپوش ها به شما امکان مانور وسیع روی طرح مورد علاقه را نمی دهند. کاغذ دیواری گزینه دیگر شماست که قیمت نسبتاً خوبی هم دارد، اما شما را به استفاده از طرح های از پیش تعیین شده محدود می کند. ممکن است شما به دنبال خرید چیزی فراتر از همه این ها باشید. چیزی که کمی حیرت انگیزتر باشد. چیزی مثل پوستر دیواری!

کاربردهای پوستر دیواری

گاهی اوقات وقتی‌ که تصمیم به اجرای یک‌دکور جدید در‌منزل خود داریم؛ اگر‌بخواهیم کاغذ دیواری‌ را به عنوان پوشش دیوار اتاق یا پذیرایی  درنظر بگیریم ؛ انتظار داریم هر چهار وجه دیوار را با همان کاغذی که از پیش انتخاب کرده ایم بپوشانیم.اما چیزی‌ که کاملا  عیان خواهد بود ؛یک‌نواختی بیش از حد خانه و یا محیط کارمان خواهد بود.

دراین حالت بهترین راه برای مقابله با یک نواختی؛استفاده از یک پوستر دیواری در یکی از وجوه دیوار منزل٬ دیوار اتاق‌خواب و یا دیوار شرکت و اداره امان خواهد بود.به این حالت که مثلا وقتی سه ضلع دیوار اتاق را با یک‌کاغذ کِرِم رنگ و طرحدار پوشانده ایم؛ ضلع چهارم را پوستری متناسب با رنگ بندی کاغذ دیواری ها انتخاب کنیم.

شما می توانید مقاله “انواع کاغذدیواری ها از لحاظ جنس و کیفیت” را در بخش مقالات سایت دکورلند مشاهده نمایید.

پوستر دیواری دفاتر،ادارات و شرکت ها

پوستر دیواری سه بعدی برای دکوراسیون داخلی ساختمان هایی که از کاربری عمومی برخوردار هستند نیز استفاده میشود. اما کاربرد پوستر دیواری سه بعدی که برای مکان های عمومی استفاده میشود از دو لحاظ با کاغذ دیواری های مناسب با ساختمان های مسکونی متفاوت است. کاغذ دیواری سه بعدی مکان های عمومی باید از لحاظ طرح و رنگ متناسب با نوع کاربری ساختمان انتخاب شوند.

به طور مثال برای ادارات از کاغذ پوسترهای دیواری متفاوتی نسبت به مراکز تجاری استفاده میشود. پوستر دیواری سه بعدی مناسب برای مکان های عمومی باید از نوع با کیفیت و با دوام باشند. رفت و آمد در مکان های تجاری، اداری و از این دست مکان ها به حدی بالا است که اگر از کاغذ های بی کیفیت استفاده شود در مدت زمان کوتاهی از بین خواهند رفت.

پوستر دیواری سه بعدی که در فضاهای عمومی استفاده میشود باید با دوام و همچنین ضد آب باشند.استفاده از پوستر دیواری امروزه یک روش کم هزینه و شگفت انگیزی است که با آن می توانید دکوراسیون خانه خود را رویایی کنید. مطمئن باشید همه دوستان و آشنایانتان وقتی وارد منزل شما بشوند مات و مبهوت سلیقه و  پوستر های بزرگ دیواری می شوند که شما انتخاب کرده اید.

ابعاد پوستر دیواری

پوستر های دیواری در ابعاد و اندازه های مختلف در بازار موجود می باشند.آن ها در سایزهای آماده و سفارشی تولید و نصب می شوند.

ابعاد پوستر دیواری آماده

پوستر دیواری سه بعدی آماده اصولا ساخت کشورهای خارجی از جمله چین می باشد که در ابعاد مشخص تولید و عرضه میگردد . این پوستر ها بصورت 1 تکه ( عرض 184 و ارتفاع 127 ) ، 2 تکه ( عرض 92 و ارتفاع 220 )، 4 تکه ( عرض 194 و ارتفاع 270 ) و 8 تکه ( عرض 368 و ارتفاع 254 ) بوجود می باشد و همان طور که مشخص است محدودیت ابعاد داشته و با توجه به سایز دیوار باید یکی از گزینه ها انتخاب گردد و متراژ اضافه پس از نصب بریده شود که باعث ناقص شدن طرح می شود و یا کوچکتر از دیوار باشد که در نتیجه قسمتهایی از دیوار خالی میماند و مجبور به استفاده از قابهای گچی و چوبی و یا استفاده از متریالهای دیگری برای آن شوید .

ابعاد پوسترهای سفارشی

پوسترهای سه بعدی سفارشی، ابعاد به اندازه دیوار شما چاپ و تولید می شود که در نتیجه طرح پوستر به صورت کامل بر روی دیواری نصب میگردد و از مهمترین مزیت پوستر دیواری یا همان کاعذ دیواری پوستری می باشد .(پوسترهای دیواری در ابعاد بزرگتر، مجموعه ای از شیت های مختلف هستند که با در کنار هم قرار گیری، طرح کامل را نمایان می کنند.) لازم است که پوستر های سفارشی در ایران بر روی کاغذ دیواری قابل شستشوی خارجی و توسط دستگاه های خارجی چاپ و تولید می گردد و با نصب تکه های کاغذ دیواری در کنار هم طرح مورد نظر ایجاد می گردد .

نصب پوستر دیواری منازل در محل صحیح

از پوستر دیواری های چاپ شده در بیشتر مواقع در محل هایی از خانه استفاده می شود که دید بیشتری را در خانه دارد و توجه بیشتر افراد به آن بخش از خانه جلب می شود. برای مثال یکی از مکان هایی که از پوستر دیواری در آن جا استفاده می شود دیواری پشت تلویزیون می باشد که در مرکز توجه قرار می گیرد. چاپ پوستر دیواری برای این بخش یا دیگر بخش های خانه به صورت سه بعدی با استفاده از سایه روشن و ایجاد حس سه بعدی انجام می شود.

برای چاپ پوستر دیواری از تصاویر متنوعی استفاده می شود و شما می توانید بر اساس محل مورد نظر خود انتخاب مناسبی را داشته باشید. استفاده از  طرح های درخت، طبیعت، مناظر بکر و زیبا، کلاسیک، مدرن، پورتره و بسیاری دیگر از تصاویر برای چاپ پوستر دیواری استفاده می شود. استفاده از کاغذ مناسب و با کیفیت و مواد با کیفیت برای چاپ پوستر دیواری باعث می شود تا زیبایی پوستر دیواری دو چندان شود.

انواع مختلف پوستر دیواری سه بعدی در طرح و رنگ

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *